Post by DC Youth Hoops on Oct 16, 2006 14:29:23 GMT -5
2006 AAU NATIONAL RESULTS
2nd Grade Results:
1. Cincinnati Knights
2. Star Youth Athletics
3. Indy Hoosiers
4. United Celtics Stars
5. North Carolina Gaters
6. Memphis War Eagles
7. Team Belly
8. Hooptown Hoyas
9. Southern Expsoure
10. Bentalou Bombers
3rd Grade Results:
1. Cincinnati Knights
2. Texas Titans
3. Mitchellville Trailblazers
4. bentalou Bombers
5. Arkansas Hawks
6. YMCA Blaze-White
7. Memphis War Eagles
8. Orlando Raptors
9. Southern California Aces
10. The Family
11. Team 3 on 7
12. MBA Select
4th Grade Results:
1. DC Warriors
2. Baltimore Panthers 23
3. New York Gauchos
4. Bentalou Bombers
5. Minnesota Hustlers
6. Cleveland Basketball Club/Showstopper
7. Adamsville J-Smoove
8. Central Kentucky Warriors
9. SP American Roundball
10. Mitchellville Trailblazers
11. Arkansas Warriors
12. Houston Select
5th Grade Results:
Team Orlando
Houston Defenders
D.C. Assault
ARC
Team Memphis
Adamsville J. Smoove
Texas Titans
Indy Ravens
Sports Academy
Salt Lake Metro
Baltimore Select
Greensboro Warriors
6th Grade Results:
Long Insland Lightning
Southeast Elite
Texas Ambassador
New Orleans Panthers Select
DC Assault
Indy Stars
The Ville
Kansas Players
Indiana Elite
Cincinnati Knights
Quick Shot
Arkansas Hawks
Sports Academy
7th Grade Results:
Indiana Dream Team
North Carolina Gators
K.C. Bruins/Magic
Philadelphia RBK All-Stars
Cleveland Basketball Club/Showstoppers
D-1 Greyhounds
Inner Strength
Georgia Stars Black
Indy Fastbreak
Memphis Stallions
Virginia Pride
MBA Hoops
Team St. Louis
All-Ohio Black
8th Grade Results:
S. Carter Elite
Team TG Adidas
California Supreme
Virginia Pride
K.C. Bruins/Magic
YOMCA Team Memphis
Bay Area Elite
Arkansas Lions
TC Force
Florida Dream Team
Cleveland Basketball Club/Columbus Jags
Bay Area Elite
Kentucky Patroits
Richard Squires
Team New Jersey Elite
St. Louis Eagles
9th Grade Results:
BABC
Indiana Elite One
Virginia Rapids
Lauderdale Lake Viking
Tennessee Tigers
New York Gauchos
BWSL Blue
Squash All Beefs
YOMCA Memphis Tigers
Ferrari
Team Belly
Reach Legends
Georgia Hurricanes
Team Melo
10th Grade Results:
D-1 Greyhounds
AR Kings
Meanstreets
Westchester Hawks
West Virginia Select
Arkansas Wings
Baltimore Stars
Central Jersey Hawks
Champaign
Kissimmee Wildcats
11th Grade Results:
D-1 Greyhounds
Boo Williams Summer League
Albany City Rocks
Minnesota Magic Gold
North Carolina Gators
Maryland Madness
Pittsburgh Jots
Alabama Challenge
Jax Lee Bulls
SYF Players
Charlotte Nets
Georgia Ballers
Arkansas Wings
Nike Team Florida
2nd Grade Results:
1. Cincinnati Knights
2. Star Youth Athletics
3. Indy Hoosiers
4. United Celtics Stars
5. North Carolina Gaters
6. Memphis War Eagles
7. Team Belly
8. Hooptown Hoyas
9. Southern Expsoure
10. Bentalou Bombers
3rd Grade Results:
1. Cincinnati Knights
2. Texas Titans
3. Mitchellville Trailblazers
4. bentalou Bombers
5. Arkansas Hawks
6. YMCA Blaze-White
7. Memphis War Eagles
8. Orlando Raptors
9. Southern California Aces
10. The Family
11. Team 3 on 7
12. MBA Select
4th Grade Results:
1. DC Warriors
2. Baltimore Panthers 23
3. New York Gauchos
4. Bentalou Bombers
5. Minnesota Hustlers
6. Cleveland Basketball Club/Showstopper
7. Adamsville J-Smoove
8. Central Kentucky Warriors
9. SP American Roundball
10. Mitchellville Trailblazers
11. Arkansas Warriors
12. Houston Select
5th Grade Results:
Team Orlando
Houston Defenders
D.C. Assault
ARC
Team Memphis
Adamsville J. Smoove
Texas Titans
Indy Ravens
Sports Academy
Salt Lake Metro
Baltimore Select
Greensboro Warriors
6th Grade Results:
Long Insland Lightning
Southeast Elite
Texas Ambassador
New Orleans Panthers Select
DC Assault
Indy Stars
The Ville
Kansas Players
Indiana Elite
Cincinnati Knights
Quick Shot
Arkansas Hawks
Sports Academy
7th Grade Results:
Indiana Dream Team
North Carolina Gators
K.C. Bruins/Magic
Philadelphia RBK All-Stars
Cleveland Basketball Club/Showstoppers
D-1 Greyhounds
Inner Strength
Georgia Stars Black
Indy Fastbreak
Memphis Stallions
Virginia Pride
MBA Hoops
Team St. Louis
All-Ohio Black
8th Grade Results:
S. Carter Elite
Team TG Adidas
California Supreme
Virginia Pride
K.C. Bruins/Magic
YOMCA Team Memphis
Bay Area Elite
Arkansas Lions
TC Force
Florida Dream Team
Cleveland Basketball Club/Columbus Jags
Bay Area Elite
Kentucky Patroits
Richard Squires
Team New Jersey Elite
St. Louis Eagles
9th Grade Results:
BABC
Indiana Elite One
Virginia Rapids
Lauderdale Lake Viking
Tennessee Tigers
New York Gauchos
BWSL Blue
Squash All Beefs
YOMCA Memphis Tigers
Ferrari
Team Belly
Reach Legends
Georgia Hurricanes
Team Melo
10th Grade Results:
D-1 Greyhounds
AR Kings
Meanstreets
Westchester Hawks
West Virginia Select
Arkansas Wings
Baltimore Stars
Central Jersey Hawks
Champaign
Kissimmee Wildcats
11th Grade Results:
D-1 Greyhounds
Boo Williams Summer League
Albany City Rocks
Minnesota Magic Gold
North Carolina Gators
Maryland Madness
Pittsburgh Jots
Alabama Challenge
Jax Lee Bulls
SYF Players
Charlotte Nets
Georgia Ballers
Arkansas Wings
Nike Team Florida